Minister zdrowia Łukasz Szumowski 17 stycznia 2018 r. wręczył Januszowi Cieszyńskiemu nominację na podsekretarza stanu. Wiceminister Janusz Cieszyński będzie odpowiedzialny w MZ za informatyzację sektora zdrowia w tym m.in. nadzór nad Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

9 stycznia 2018 r. Prezydent Andrzej Duda powołał na stanowisko ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego.

Czytaj więcej...

Centra urazowe w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Rzeszowie otrzymają dofinansowanie na doposażenie w sprzęt medyczny. Unijne wsparcie inwestycji wyniesie 6,7 mln zł.

Czytaj więcej...

Rok 2016 przynosi wiele zmian w różnych obszarach życia gospodarczego. Podczas sesji otwierającej VII Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy, uczestnicy zastanawiali się, czego możemy i powinniśmy oczekiwać w organizacji zabezpieczenia medycznego w Polsce. Gościem specjalnym był unijny Komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywienia, Vytenis Andriukaitis. W dyskusji udział wzięli decydenci, przedstawiciele sektora ochrony zdrowia, akademicy oraz eksperci EY.

Czytaj więcej...

Od września br. na rynku pojawi się pierwsze wydanie magazynu branżowego „Inteligentne Miasta i Regiony”, w którym będzie można przeczytać o technologiach dla Smart City i Smart Regions w tym także związanych z systemem ochronby zdrowia, dobrych praktykach w realizacji tego typu projektów, a także kwestiach związanych z ich finansowaniem i regulacjami prawnymi.

Czytaj więcej...

Ministerstwa Rozwoju, Cyfryzacji oraz Zdrowia przygotowują program „Od papierowej do cyfrowej Polski”, który wyznaczy kierunki rozwoju e-państwa i cyfryzacji gospodarki. Wpisuje się on w Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, który zakłada, że nowoczesna e-administracja jest koniecznym elementem sprawnego państwa, czyli podstawy zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej...

Od 1 lipca w miejsce abonamentu RTV ma wejść w życie nowa opłata audiowizualna doliczana do rachunku za prąd. Od każdego punktu poboru prądu energii ma być pobierane 15 zł miesięcznie. Koszty poniesie wiele firm, nawet te, które nie mają radia ani telewizora, a najbardziej będą dotknięci ci przedsiębiorcy, którzy mają jakąkolwiek infrastrukturę zasilaną energią eklektyczną. Będzie to dla nich po prostu nowy podatek.

Czytaj więcej...

Przywrócenie podatku Religi to jedna z ostatnich propozycji resortu zdrowia. Pieniądze odprowadzane od składek OC miałyby być przeznaczane na leczenie ofiar wypadków komunikacyjnych. Podatek płaciliby oczywiście kierowcy.

Baner zwm 2