W 2012 r. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-Państwowy Zakład Higieny przygotował Raport "Sytuacja zdrowotna ludności polskiej i jej uwarunkowania".

raportJak informują autorzy prezentowany obraz stanu zdrowia ludności opiera się na dostępnych w momencie tworzenia raportu danych pochodzących z rutynowych systemów informacyjnych. Większość z systemów funkcjonuje w ramach Programu Badań Statystycznych Statystyki Publicznej zatwierdzanego co roku przez Prezesa Rady Ministrów. Ponadto wykorzystano dane zawarte w uznanych międzynarodowych bazach danych w tym w szczególności bazach WHO: HFA DB, European Mortality Database oraz European Hospital Morbidity Database, w bazie danych Urzędu Statystycznego UE Eurostat oraz OECD. W kilku przypadkach wykorzystano opublikowane wyniki międzynarodowych projektów badawczych.

Pobierz Rarpot: Raport "Sytuacja zdrowotna ludności polskiej i jej uwarunkowania"

Poprzednia edycja raportu: Sytuacja zdrowotna ludności Polski 2008

Wydanie książkowe raportu "Sytuacja zdrowotna ludności Polski" jest do nabycia za pośrednictwem Pani mgr Diany Kowalczyk kierowniczki Działu Informacji i Dokumentacji Naukowej z Biblioteką NIZP-PZH.

Adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Baner zwm 2