Jeden z najnowocześniejszych ośrodków do analizy Big Data uruchomiono w piątek na Uniwersytecie Warszawskim (UW). Sercem nowego Centrum Technologii ICM UW są dwa nowe superkomputery o olbrzymiej mocy obliczeniowej. Mają one wykonywać obliczenia np. dla energetyki czy systemu ochrony zdrowia.

Czytaj więcej...

Rynek IT w sektorze zdrowia w najbliższych pięciu latach będzie wart ponad 2 mld zł. Jeśli doliczymy do tego inwestycje w centra przetwarzania danych oraz wydatki sektora prywatnego na zabezpieczanie danych, to wartość rynku wzrasta do blisko 5 mld zł. Placówki medyczne i samorządy realizują projekty informatyczne, ale ciągle brakuje ich integrowania na poziomie centralnym. Od stycznia 2018 roku cała dokumentacja medyczna będzie musiała być przechowywana w formie elektronicznej.

Czytaj więcej...

Trwające tygodniami przygotowanie rocznego raportu na potrzeby Narodowego Centrum Krwi to w wielu centrach krwiodawstwa w Polsce wciąż powszechny problem. Doskonale poradziło sobie z nim Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, w którym nowoczesne rozwiązania analityczne, pozwoliły usprawnić zarządzanie i sprawozdawczość dla celów zarządzania publiczną służbą krwi.

Czytaj więcej...

Case study kompleksowej informatyzacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku: wyzwania, wykorzystane rozwiązania i korzyści z wdrożenia.

Czytaj więcej...

W dniach 2-3 grudnia 2015 w Katowicach w Park Hotel Diament odbyła się konferencja pod hasłem „Nowy wymiar Systemów Informatycznych w Medycynie”, której organizatorem była Grupa Kapitałowa WASKO. Konferencję otworzył Prezes WASKO S.A. Wojciech Wajda oraz Prezes Gabos Software Mariusz Kleszczewski.

Czytaj więcej...

Atende Software, spółka z Grupy Atende, rozpoczęła świadczenie usługi redGuardian, której zadaniem jest ochrona przed atakami typu DDoS (distributed denial of service).

Czytaj więcej...

W Ministerstwie Gospodarki 27 października 2015 r. odbyło się uroczyste wręczenie dokumentów potwierdzających status Krajowego Klastra Kluczowego, czyli Mazowieckiego Klastra ICT.

Czytaj więcej...

Niebezpieczeństwo spowodowane atakami DDoS coraz mocniej uderza do drzwi polskich przedsiębiorców. Na przestrzeni kliku ostatnich miesięcy ukazały się trzy niezależne raporty, które wskazały na coraz większy problem dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa w sieci. Na co przedsiębiorstwa w naszym kraju powinny zwrócić szczególną uwagę w walce z cyberprzestępcami i czy na tą walkę są gotowe?

Baner zwm 2