Czytaj więcej...

Związek Pracodawców Stratera MED przeanalizował, w jaki sposób podmioty tworzące (powiaty, gminy, województwa, uczelnie i ministerstwa) interesują się kondycją płatniczą podległego im szpitala i w jaki sposób wpływają na bezpieczeństwo płynnościowe szpitali oraz ich dostawców.

Czytaj więcej...

Jednym z elementów toczącej się w Polsce dyskusji o elektronicznej dokumentacji medycznej, jest dyskusja o podpisach elektronicznych. W czasie konferencji oraz innych spotkań spotykam się z całym spektrum opinii na temat podpisów, ale uczciwie trzeba stwierdzić, że większość lekarzy raczej umniejsza znaczenie podpisu elektronicznego, niż popiera jego wdrażanie. Tymczasem zastosowanie elektronicznego podpisu do autoryzacji dokumentów w największym stopniu jest w osobistym interesie lekarzy.

Czytaj więcej...

Komentarz Bartosza Krawczyka, Eksperta ds. Sektora Farmaceutycznego i Opieki Zdrowotnej w Deloitte, w kwestii Rankingu szpitali Publicznych 2016.

Czytaj więcej...

Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje w Polsce nowa Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, która transponuje dyrektywę WEEE2 z 2012 roku (nr 2012/19/UE).

Czytaj więcej...

1 stycznia 2016 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące oskładkowania umów-zleceń. Zmiany budzą sporo kontrowersji. Co przewiduje nowelizacja i czy wprowadzone rozwiązania prawne są korzystne dla zleceniodawców i zleceniobiorców?

Czytaj więcej...

Odejście pracownika jest trudnym momentem nie tylko dla niego, ale często przede wszystkim dla firmy. W takiej sytuacji najważniejsze to uspokoić emocje i zadbać o przyjazną atmosferę rozstania. Temu służy exit interview – rozmowa na zakończenie współpracy, coraz chętniej podejmowana przez polskich szefów.

Czytaj więcej...

Przed nami ważny moment – zakup pierwszej kasy fiskalnej. Jak odnaleźć się w nowej sytuacji? Jak wygląda przebieg instalacji urządzenia? Który model wybrać i gdzie najlepiej go zakupić? Oto garść niezbędnych informacji.

Czytaj więcej...

Zarówno pracodawca, jak i pracownik mają pewną swobodę w kształtowaniu umowy o pracę. Zgodnie z prawem zawarte w dokumencie zapisy nie mogą być niekorzystne dla zatrudnionego. Ważne, aby przed podpisaniem umowy sprawdzić ją. Pozwoli to uniknąć pułapek.

Baner zwm 2